Cuma, Mart 08, 2013

MAK- Uygulamali Sanatlar müzesinde Istanbul rüzgariUzun bir aradan sonra sevgili Dilaracagim´in Viyana ziyaretini de firsat bilerek birseyler yazma vakti geldi diye düsündüm.

MAK -Uygulamali sanatlar müzesinden daha önceki yazilarimda bahsetmistim. Son aylarda orada acilan bir sergi 1920-1980 yillari arasinda dogmus Türk sanatcilarini konu aliyor. Umarim bu haftasonu sergiye gezecebilecegim. Sergide sanatcilarin gözünden Istanbul´un günlük yasami, gecmisi, kültürü isleyen calismalari var.

Sergiyi gezdikten sonra eklemeler yapacagim.

Serginin linkine buradan ulasabilirsiniz.

Bir de dip not, cumartesi günleri MAK´a giris ücretsiz, aklinizda bulunsun.Su an birkac paralel sergi de var, onlar ile ilgili de yazmaya calisacagim size.


Katilan sanatcilar:
Hamra Abbas / Murat Akagündüz / Yeşim Akdeniz / Eylem Aladoğan / Meriç Algün Ringborg / Hüseyin Bahri Alptekin / Halil Altindere / CANAN / Asli Çavuşoğlu / Cengiz Çekil / Banu Çennetoğlu / Mutlu Çerkez / Antonio Cosentino / Canan Dagdelen / Lukas Duwenhögger / Erdem Ergaz / Cevdet Erek / Murat Gök / Nilbar Güreş / Sibel Horada / Emre Hüner / Aki Nagasaka / Olaf Nicolai / Marcel Odenbach / Füsun Onur / Ahmet Öğüt / Mario Rizzi / Nasra Şimmes / Erdem Taşdelen / Cengiz Tekin / Güneş Terkol /  İrem Tok / Uygur Yılmaz

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin