Pazar, Mayıs 03, 2009

Pazar yürüyüsü

Tuna nehrinin yan kollarindan biri, daha dogrusu sehrin ic kisimlarina yaklasan kanal kisminin kesisme noktasi Nussdorf. Burada kanala su akisini ayarlayan su bentleri de var.

Größere Kartenansicht

Kanal boyunca yürüken etrafin yesilliklerle, ciceklerle kapli olmasi kanal cevresine ayri bir hava veriyor.


Su bentinin yaninda eski idare binasi( Otto Wagner´in planlarina göre insa edilmis) bu cevrenin güzel binalarindan biri. Eskiden idare binasi olarak bilinen binanin tepesindeki cikinti da gözetleme ve kontrol icin kullaniyormus.
Tuna boyunca en güzel görüntülerden biri de size eslik eden kugular. Genelde cift halinde dolasarak, insana tebessüm ettiriyorlar her gördügümde. Bazen de yanlaridaki ördekler ile beraber degisik bir gurup olusturuyorlar.

Kis bitti, simdi de bahar yorgunlugu üzerimize cökmesin, silkinip biraz toparlanalim diyerek, yeme-icme olaylarina da dikkat etmeye basladim, aralarda da böyle yürüyüsler yapmaya gayret ediyorum. Özellikle Nokia telefonlarin son birkac senede cikan modelleri ile kullanilabilen "sports tracker" progami ile bu yürüyüsler daha da ilginc bir hale geliyor. Baslangicta girdiginiz bilgiler, yas,boy, kilo, spor sekli (yürüyüs,kosu,bisiklet, kürek,etc.)sonucunda size genel bir analiz cikariyor, hatta googlemaps üzerinde de gectiginiz noktalari bir rota seklinde size gösteriyor. Böyle teknoloji meraklilariniz var ise denemesini tavsiye ederim.Herkese gönlünce bir hafta diliyorum,
sevgiler,

Mr.TD

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin