Perşembe, Nisan 30, 2009

Apfelstrudel´in suyu mu cikti,......

Apfelstrudel´in suyu mu cikti diye baslayinca lafa aslinda suyu degil ce cayi cikti demek sanirim en dogrusu. Viyana Haas & Haas´dan belki daha önceleri de bahsetmisimdir. Burasi Viyana merkezde, St. Stephan Katedrali´nin buldu meydanda oldukca ünlü bir cay-evi. Gecenlerde bir toplanti icin büromüza gelenler yanlarinda buradan alinmis karisik caylarin oldugu güzel bir ahsap kutu getirdiler. Önceleri pek ilgi gösterilmemesine ragmen bugün ,bugün inisyatifimi kullanarak ilk cayi actim.

Resimde de göreceginiz gibi Apfelstrudel cayi :). Dogruyu söylemek gerekirse degisik bir tad ve "duygu" :). Insanin cayi kasiklayasi geliyor, sanki firindan yeni cikmis bir strudel var önünüzde gibi. Kokusu ise muhtesem, icinde siyah cay, elma taneleri, kuru üzüm,badem kirintilari ve aroma var.

Kutudaki diger caylara önümüzdeki günlerde devam edecegiz, siza kisa bir rapor yazarim artik.

Bu arada söylemek gerekir ki, vapurda ya da salas bir cayhanede icilen güzel bir cayin tadinin hic bir yerde bulunmuyor. Istanbul´a döndügümde sanirim yapmak istedigim seylerin basinda sevdiklerimle beraber güzel bir vapur yolcugugu ve güzel bir cay var.

Tepemizde keyifsiz ve zor zamanlarin dolasti su günlerin en kisa sürede uzaklasmasi ve sevenlerin, birbirinden ayri kalanlarinda birbirlerine kavusmasi dilegi ile,

sevgiler,
Mr. TD


Fleetwoods- Come softly to me

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin