Pazar, Ekim 05, 2008

TD'nin Istanbul gezmeleri, 2008

Sakin bir seker bayramı ardından Istanbul gezmelerine devam ediyoruz. Dün aksam İstanbul'da muhtesem bir hava vardı. Önce sahilde bir cafede oturup sohbet ederken, spontane bir karar ile Büyükadaya gitme kararı aldık. Saat 19 civarında gidip son vapur saati olan 23:30'a kadar adadaydık. Güzel bir balık ziyafetinden sonra, İstanbul'u gören güzel bir cafeden tatlılar ve kahveler esliğinde gecemizi sonlandırdık.


Geçtiğimiz günlerde kültürel faaliyetleri de ihmal etmedik. Sanırım herkes Sabancı Müzesin'ndeki DALİ sergisinin peşinde iken, biz çok doğru bir karar vererek "Pera Müzesi"ndeki " Doğu'nun Cazibesi" sergisine gittik.

Bence Dali'yi bırakıp buna gidin önce, o dönemin ressamlarından doğunun, Osmanlı' nın tablolara yansımasını görün. İnsanlar, kıyafetler, renkler, arkalarındaki kısa hikayeler, cok fazla sayıda tablo olmamasına rağmen derli toplu bir sergi. Ayrıca "Rüyalar şehri İstanbul" sergisini de alt katlarda görebilirsiniz. Sadece resimlerde kalmış bir Istanbul, ya da rüyalarda demek de yanlış olmaz sanırım.

Herkese güzel bir pazar ve gönlünüzce bir hafta diliyorum.

sevgiler,

TD

4 yorum:

Mine dedi ki...

İstanbul'a geldiğimde Dali'ye gitmek istiyordum. Bir de Pera Müzesi'ndeki bu sergiye gidersem tam olacak.
İyi tatiller TD :)

Cafe N dedi ki...

Sevgili TD,
İstanbul'a hoşgeldin. Maalesef bir iş gezisi nedeniyle yurtdışında idim; geliş haberlerini şimdi okudum. Son derece güzel günler geçiriliyor anladığım kadarıyla Umarım, bir dahaki sefere daha evvelinden haberim olur zira bir aşure sözüm var size :) Maalesef salı günü tekrar uzun bir seyahate hazırlandığımdan bu sefer bu sözü yerine getiremeyeceğim. Güzel anılar diliyorum İstanbul için... Sevgiler,

Mr_TD dedi ki...

@mine
Dali ye bu sefer gidemedik ama cok büyük bir kayip olarak görmedim acikcasi, bir daha sefere artik.
Tatil bitti, su an Viyana´dayim

@cafe N
güzel dileklerin icin tesekkürler. sana da gezilerinde kolay gelsin :)

Berceste dedi ki...

Ooooh keyif dedikleri bu olsa gerek!

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin